Наука 18.01.2021 14:07 Снимка: ДНЕС+
Какви поражения нанася COVID на белите дробове
Един от органите, които страдат най-много от новия коронавирус, са белите дробове. Досега обаче никой не ни беше показвал нагледно какво се случва с белите дробове на човек, прекарал коронавирусна инфекция.
Наскоро д-р Британи Бенхед-Кендъл от Тексас, която е лекувала хиляди пациенти с COVID, сподели значителни резултати от заболяването и последствията от него, сравнявайки три рентгенови снимки.

Едната е на здрав пациент, другата на пушач, а третата на пациент след коронавирус.
Тя публикува кадрите в Twitter, обяснявайки, че белите дробове на хората, които са имали COVID-19, изглеждат по-зле от тези на пушачите.
„Все още има хора, които казват, че се чувстват добре, че нямат здравословни проблеми, но рентгеновите им снимки на белите дробове не казват това. Те може да нямат проблеми сега, но това не означава, че няма да се появят в бъдеще.“

При здрав човек белите дробове са чисти, а на изображенията са черни, което маркира въздуха в тях. Белите дробове на пушача имат многобройни бели линии, показващи белези и запушване, докато дробовете на коронарния пациент са почти напълно бели. /zajenata
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо