Мултимедия 30.06.2025 16:00 Снимка: iStock by Getty Images
Лидо ди Венеция отблизо
Намира само на 10 минути с лодка от площад Сан Марко
Лидо ди Венеция е малко познато бижу само на 10 минути с лодка от площад Сан Марко. Това е остров с дължина около 10 км, преграждащ венецианската лагуна, и дом на около 20 000 души. Лидо предлага същата романтика и канали като Венеция, но с две основни предимства - зеленина и прекрасни пясъчни плажове.
За разлика от гъсто застроената Венеция, тук ще видите исторически вили със собствени дворове, а атмосферата е по-спокойна и раздвижена. Плажовете на Лидо са любимо място за почивка както на туристи, така и на местните - особено в северната и южната част, където има обществени зони за къпане. Повечето частни плажове принадлежат към хотелски комплекси.
На острова има две основни населени места - град Лидо, който се простира между морето и лагуната, и малкото село Маламоко. Любопитен факт е, че тук се провежда престижният филмов фестивал на Венеция - в историческата сграда на някогашното казино.

Лидо е и по-достъпен - за разлика от Венеция, тук има автомобили и фериботни връзки към Венеция и летището. Вапоретата се движат и нощем, осигурявайки удобен транспорт. Съвет от местните: зашеметяваща гледка към Венеция се открива от пристанището, особено в ранните сутрешни часове, когато градът е обгърнат в мистична мъгла.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10033 |
GBP
|
1 | 2.21976 |
RON
|
10 | 3.8459 |
TRY
|
100 | 4.00779 |
USD
|
1 | 1.69175 |
Последни новини
- 19:30 CNN: Китай бързо разширява производството на ракети, докато САЩ се борят с проблеми с доставките
- 19:23 Легендата Де Роси отново е треньор в Серия "А"
- 19:15 Бургас стартира курс за екскурзоводи с 15 участници
- 19:07 Производители от Пловдив, Варна и Сливен отличени в конкурса „Най-добра българска фирма на годината“
- 19:00 Кафето – енергия, концентрация и ползи за здравето
- 18:52 Wall Street Journal: Русия е на път да постигне първата голяма победа след превземането на Бахмут
- 18:44 Внукът на цар Симеон II заминава за Шаолин след парад като гвардеец в Елин Пелин
- 18:36 Кремъл: Законните интереси на "Лукойл" трябва да бъдат зачитани