Любопитно 18.04.2025 10:12 Снимка: ДНЕС+
Защо да прибираме неща във фурната е лоша идея
Кари Брадшоу прибира част от дрехите си във фурната, защото никога не я ползва. Шеф-готвачът Карми пък държи дънките си там, защото никога не готви у дома. Тези примери от сериалите "Сексът и градът" и The Bear като че ни дават зелена светлина да прибираме разни неща във фурната.
Експертите по организация на дома обаче смятат, че това въобще не е добра идея. Първата и най-очевидна причина е, че така създаваме предпоставка за пожар.
Когато сме прибрали съдове, които не използваме често, и включим да загреем фурната за готвене, опасността да се запалят е голяма. Ако имат пластмасови части, те се разтапят, а незалепващото покритие на някои съдове се разваля.
Втората причина да не ползваме фурната като шкаф всъщност е, че така създаваме повече безпорядък в кухнята. В случай, че тя ни трябва за готвене, трябва да извадим нещата от нея и просто да ги струпаме някъде.
Затова професионалистите в организация на пространството в дома съветват да отделим малко повече време, енергия и средства в това да осигурим допълнителни места за съхранение като допълнителни стенни рафтове, разделители за чекмеджета, поставки за тигани, и капаци, пишат Real Simple.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:59 Руслан Трад: Ако Иран се срине, ще повлече целия регион със себе си
- 08:52 Експерти: При $150 за барел петрол горивата у нас ще стигнат 2 евро, при $200 - идва катастрофа
- 08:44 Мелони каза пред лидерите на ЕС, че разбира позициите на унгарския премиер Виктор Орбан
- 08:37 Радев ще "променя играта...", бори корупцията с изкуствен интелект Сигма AI
- 08:29 Иранска ракета удари петролна рафинерия в израелския град Хайфа
- 21:28 България има нов тотомилионер, който грабна джакпота от 5 778 403 евро
- 21:10 Хороскоп за петък, 20 март 2026 г.
- 19:36 Министър Околийски: И двете ми дъщери са ваксинирани срещу HPV, това е най-силният ми аргумент