Любопитно 15.12.2022 18:01 Снимка: ДНЕС+
Загубите, които една английска компания ще отчете заради Мондиал 2022
На футболните фенове може и да не им се вярва, но му се вижда краят на Мондиал 2022. Останаха едва два мача, които трябва да бъдат изиграни, за да разберем пълната картинка.
И съвсем разбираемо е по-вълнуващ да бъде финалът между Аржентина и Франция. Не само защото се очаква да бъде много интересно, но и защото това по всяка вероятност ще се окаже последният мач на Световно първенство за един от най-великите футболисти - Лео Меси.
Но докато французи и аржентинци се подготвят за големия сблъсък, една английска компания си ближе раните и търпи загуби. От Goal.com разбираме, че компанията на име Wholesale Clearance UK е била толкова убедена, че Англия ще спечели Мондиал 2022, че са вложили пари, за да закупят специални тениски.
На тях пише, че Англия е носител на купата и че купата най-сетне се завръща у дома. Е, нито едно от тези твърдения не е вярно и няма как да бъде вярно, защото англичаните отпаднаха още на четвъртфиналната фаза. И в момента Wholesale Clearance UK не могат да продадат всички 18 000 тениски за желаната от тях цена - 29.99 паунда.
И за да избегнат 100% загуба от тази немалка инвестиция, от компанията са решили да намалят тениските на 9.99 паунда. Според ITV News, за да повишат шансовете за продажба, са решили да посветят несполучливите тениски на женския национален отбор по футбол на страната, който през лятото стана Европейски шампион.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:21 НАСА прави тестове на скафандъра за Луната
- 18:14 Русия приветства споразумението за прекратяване на огъня между САЩ и Иран
- 18:09 Радев лети за Брюксел: Настоява за сериозното участие на България в разпределянето на 400 млрд. евро
- 18:06 Шакира разпали слухове за връзка с Мануел Гарсия-Рулфо
- 17:58 МТ: Договори за 765 млн. евро са поети без осигурено финансиране в железниците
- 17:50 Тръмп: Искам да благодаря на Путин, той беше много неутрален
- 17:44 Благомир Коцев: В петък ще бъдат издадени първите заповеди за събаряне в Баба Алино
- 17:42 Цинизми за Тръмп и влизане без билети - ФИФА размаха пръст на английските фенове