Любопитно 08.08.2025 18:51 Снимка: Getty Images
Джина Карано се споразумя с "Дисни" и "Лукасфилм" след като заведе съдебен иск заради уволнението ѝ
Тя участваше в сериала "Мандалорецът“, от който беше освободена, след като сподели публичн десните си политически възгледи
Актрисата Джина Карано е постигнала извънсъдебно споразумение по федералния си иск срещу "Лукасфилм" и нейната компания-майка "Дисни", след уволнението ѝ от хитовия сериал "Мандалорецът", съобщава АП.
Карано заведе иска с аргумента, че е била отстранена от продукцията през 2021 г. заради изразяване на десни политически възгледи в социалните мрежи. Условията на споразумението не бяха оповестени публично.
"Г-жа Карано винаги е била уважавана от режисьорите, колегите си и екипа. Работила е усърдно, за да усъвършенства уменията си, и винаги се е отнасяла с любезност и уважение към всички", се казва в официално изявление на "Лукасфилм". "С приключването на този съдебен процес, очакваме с нетърпение бъдещи възможности за съвместна работа с г-жа Карано", допълват от компанията.
Искът, подаден във федерален съд в Калифорния през миналата година, твърдеше, че Карано е била несправедливо уволнена от сериала на "Дисни+" след два сезона, заради публикация, в която сравнява отношението към американските консерватори с това към евреите в нацистка Германия. Актрисата бе критикувана и за публикации, в които осмива носенето на маски по време на пандемията, както и за разпространение на недоказани твърдения за изборни измами на президентските избори през 2020 г., пише БТА.
"Благодаря ви за неуморната подкрепа през целия ми живот и кариера - вие сте сърцето, което поддържаше историята ми жива", написа Карано в свое изявление в четвъртък. Тя изказа специална благодарност на Илон Мъск за оказаната помощ при финансирането на съдебния процес, "без да иска нищо в замяна".
Карано, бивша състезателка по смесени бойни изкуства, изигра ролята на Кара Дюн - повтарящ се персонаж в сериала, който стартира през 2019 г. и се излъчваше три сезона.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:36 Борислав Сандов за "Петрохан": Мислех, че 15-годишният Алекс е син на Калушев
- 19:28 Сексскандалът от 70-те, който доведе до драматичен съдебен процес
- 19:19 Тръмп иска да посети Венецуела. 5 западни петролни гиганта стъпват в страната
- 19:09 Теч в Лувъра повреди таванна картина от XIX век
- 18:58 Зеленски се репчи на Тръмп: САЩ твърде често искат отстъпки не от Русия, а от Украйна
- 18:48 19FortyFive: Защо танкът "Леопард 2" се провали напълно в Украйна
- 18:38 До две години обходният път на Кресна се очаква да бъде готов
- 18:27 Само за 3 дни свършиха запасите от презервативи в олимпийското село в Кортина