Любопитно 23.02.2023 13:06 Снимка: ДНЕС+
Близките на Брус Уилис му помагат да живее възможно най-пълноценен живот
Близките на Брус Уилис застават обединени зад актьора в битката с болестта му - фронтотемпорална деменция, пише "People".
Жените в живота на звездата от "Умирай трудно" - съпругата Ема Хеминг Уилис, техните деца Мейбъл, на 10 години и Евелин, на 8, бившата му съпруга Деми Мур и децата им Румър Уилис, на 34, Скаут Уилис, на 31 и Талула Уилис, на 29, са фокусирани върху това да му помогнат да "живее възможно най-пълноценен живот", гласи изявление на семейството.
"Роднините на Брус се стараят да му помагат да бъде активен. Той има натоварен график с дейности всеки ден. Тези занимания се грижат както тялото, така и мозъкът му да се упражняват", казват хора от обкръжението на актьора.
"Семейството е по-близко и сплотено от всякога", казва източникът, добавяйки, че 44-годишната Ема се опитва да запази колкото се може повече положителни спомени за Мейбъл и Евелин. "Тя иска те да запомнят Брус като невероятен, забавен баща. Тя иска да запечатат красиви моменти с него."
Близките дадоха актуална информация за здравословното състояние на 67-годишния актьор в изявление в четвъртък, 11 месеца след като разкриха, че е диагностициран с афазия, езиково разстройство, което засяга когнитивните му способности, предаде dir.bg."Откакто обявихме диагнозата афазия на Брус през пролетта на 2022 г., състоянието на Брус прогресира и сега имаме по-специфична диагноза: фронтотемпорална деменция (известна като FTD)."
"За съжаление, предизвикателствата с комуникацията са само един от симптомите на болестта, пред която е изправен Брус. Въпреки че това е болезнено, е и облекчение най-накрая да има ясна диагноза", се каза още в съобщението.
"Брус винаги е вярвал в използването на гласа си, за да помага на другите за важни проблеми както лично, така и публично. Ние знаем в сърцата си, че ако можеше днес, той би искал да отговори за тази болест заради другите, страдащи от нея и как тя засяга толкова много хора и техните семейства", смятат още близките му.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 10:53 Германия възобнови депортациите към Сирия след почти 15 години прекъсване
- 10:43 АИКБ: Сивата икономика на България се свива до 20%
- 10:34 Тръмп подкани венецуелския лидер Мадуро да подаде оставка
- 10:24 За трапезата на Бъдни вечер - традиционни рецепти за празника
- 10:16 Конституционен съдия: Ако всички в "домовата книга" откажат да са премиери, на власт остава Желязков
- 10:07 Патриарх Даниил ще съслужи с Вселенския патриарх Вартоломей тържествена света литургия в Истанбул
- 09:57 бТВ съобщи, че се разделя с Цънцарова, след това свали новината
- 09:48 Правителството отмени Стратегията за управление на държавния дълг за периода 2026 - 2028 г.