Крими 18.10.2022 09:09 Снимка: ДНЕС+
Затвор за трима пребили до смърт възрастен мъж за малко над 500 лева
Признаха за виновни трима подсъдими за грабеж, придружен с убийството на мъж от село Пелишат, съобщиха от Окръжна прокуратура - Плевен.
През 2017 година двама от извършителите пътували в градския транспорт с пострадалия. Те заговорили пострадалия и му предложили да му помогнат с багажа. Вместо да го придружат до дома му, отвели го в гориста местност, където ги чакал третият извършител. Тримата нанесли на пострадалия множество удари. В резултат на причинените травми мъжът починал.
Р.Р. е осъден на 18 години лишаване от свобода при строг режим. И.С. и М.М. са осъдени за деянието, извършено от тях като непълнолетни, съответно на 5 години лишаване от свобода и 10 години лишаване от свобода при строг режим за М.М.
От него отнели мобилен телефон, чанта, два мъжки златни пръстена и хранители продукти. Общата стойност на всичко е била 532,84 лева.
Присъдата подлежи на обжалване.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 17:20 The Spectator: Урсула фон дер Лайен и Кая Калас изгориха всички мостове с Русия и пречат на мира
- 17:09 Изчезнали документи от архива "Епстийн" разпалиха спор във Вашингтон
- 16:57 Митничари проверяват санкциониран от ЕС руски кораб, акостирал в шведски води заради повреда
- 16:47 Шефката на разузнаването на САЩ: Дълбоката държава пречи на мира, иска да ни вкара във война с Русия
- 16:36 Хуманоиден робот раздава пуканки: "Тесла" показа "Оптимус" в Берлин
- 16:25 Италианската полиция арестува 384 души и конфискува 1,4 тона наркотици
- 16:15 Мъжът, когото жените обожават
- 16:04 Георг Георгиев: Радев има различна визия за външната политика на страната