
Крими 03.08.2023 12:11 Снимка: ДНЕС+
Разкриха нива с марихуана край Самоков
Разкриха нива с марихуана в самоковското село Шипочане, информира МВР
Криминалистите са установили нива със засадени десетки растения от рода на конопа. Край нивата били намерени инструменти и препарати, което сочи, че за насажденията се е полагала системна грижа.
По време на акцията е задържан и мъж, хванат да полива нивата. Лицето е криминално проявено.
При огледа на място са установени 48 растения, реагиращи на марихуана, препарати за растителна защита, лопати, туби, кофи и спринцовка, а на около двадесет метра от нивата - полиетиленова система за събиране на дъждовна вода за поливане.
Криминалистите обискирали и жилището, обитавано от задържания. Служителите на МВР открили преправен револвер, зареден с бойни патрони и хартиена сгъвка с десет топчета суха зелена тревиста маса, реагираща на марихуана, табакера с около един грам марихуана, семена от канабис, електронна везна и пластмасови кофички със засадени семена от канабис.
По случая е образувано досъдебно производство. Случаят е докладван на прокуратурата.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 02:32 Хороскоп за сряда, 2 юли 2025 г.
- 19:32 Почина съпругът на княгиня Мария Луиза
- 19:24 Световната №116 разпиля третата в света Пегула за топ сензацията на "Уимбълдън"
- 19:15 Джеф Безос и Лорън Санчес се отправят на меден месец към Сицилия
- 19:08 Вълна от протести в Румъния след наредба, която орязва бонусите за вредни условия на труд
- 19:00 Фалстарт на безплатните лекарства за децата до 7 г., пускат първите антибиотици след седмица
- 18:55 Проф. Овчаров: Сензационни резултати от българската научна експедиция в Монголия
- 18:52 Daily Express: Москва с ултиматум към Лондон да спре напълно военната помощ за Украйна