
Крими 14.06.2024 10:33 Снимка: ДНЕС+
Прокуратурата се отказа от споразумението с Кристиян Бойков за теча на данни от НАП
Първоначално той беше обвинен в тероризъм, но през април м.г. СГС върна делото заради допуснати съществени нарушения
След като първоначално предложи на съда, прокуратурата се отказа от споразумението с Кристиян Бойков по обвинението за теча на данни от НАП, съобщиха за БТА от държавното обвинение.
Утре трябваше Софийският градски съд да разгледа предложението за споразумение с компютърния специалист.
Първоначално Кристиян Бойков беше обвинен в тероризъм след източването на лични данни от НАП, но през април м.г. СГС върна делото на прокуратурата заради допуснати съществени нарушения.
С внесеното сега в СГС споразумение прокуратурата и Бойков се бяха съгласили вчера, че наказателното производство срещу него за извършено компютърно престъпление ще бъде прекратено и ще му бъде наложена глоба.
На 7 ноември СГС прекрати делото за изтеклите лични данни от НАП и го върна на прокуратурата.
Подсъдими по случая бяха Кристиян Бойков и собственикът на "ТАД Груп" Иван Тодоров. Тогава те бяха обвинени за престъпление срещу Републиката с цел всяване на смут и страх в населението.
Делото започна в Специализираната прокуратура. Разследването продължи четири години преди държавното обвинение да го внесе в съда. Един път разследването вече бе връщано на прокуратурата за отстраняване на нарушения.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 19:33 Народният театър открива сезона с мистична премиера на „Последният час на Мерилин Монро“
- 19:24 Мотив за престъпление: Разследват версията, че Кърк е убит заради трансджендър
- 19:15 Китай и САЩ преговарят за мита, руски петрол и продажбата на ТикТок
- 19:05 Пушилин: Руската армия обгражда ВСУ в Красноармейско-Дмитровската агломерация
- 18:54 Meteo Balkans: Дъждовен старт на седмецата, слънчеви дни и захлаждане за уикенда
- 18:44 На ход е хибрид между тротинетка и автомобил (ВИДЕО)
- 18:33 Алла Пугачова не се страхува от смъртта, но не иска нейни песни на погребението си
- 18:23 Новият френски премиер Себастиан Льокорню се отказва от премахването на два официални почивни дни