
Крими 21.01.2025 21:31 Снимка: ДНЕС+
Повдигнаха обвинение на задържания шеф на отдел "Миграция" към СДВР
Йотко Андреев и още трима души са задържани за 72 часа
Повдигнато е обвинение на задържания вчера шеф на отдел "Миграция" към СДВР Йотко Андреев, съобщиха bTV, БНТ и Нова телевизия, позовавайки се на свои източници.
С обвинения са се сдобили още трима души. Всички те са задържани за срок до 72 часа. Йотко Андреев, в който са открити поне 5 000 лв. е обвинен като ръководител на групата.
Очаква се в утрешния ден да се гледат мерките им за неотклонение.
Йотко Андреев и още няколко служители на реда бяха задържани вчера при съвместна акция на дирекция "Вътрешна сигурност" на МВР и СДВР.
По информация на NOVA когато в отдел "Миграция" в СДВР постъпвало заявление от чужденци за издаване на разрешение за пребиваване у нас, Андреев издавал такова за срок от 3 до 6 месеца, въпреки че по закон е 1 година. Когато чужденци питали как срокът може да бъде удължен, приближени на Андреев ги изпращали в офис в центъра на София. Там чужденците давали между 400-600 лева, за да продължат да пребивават до година в България.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът
- 22:04 Хороскоп за събота, 12 юли 2025 г.
- 22:01 Прокуратурата: Асен Василев е „неизвестният депутат“ по делото срещу Благомир Коцев
- 19:36 Кимаковски: 10 хил. украински войници попаднаха в огневи чувал в ДНР
- 19:28 ВАС спря действието на методиката за дялово разпределение на парното
- 19:21 Подводен парк край остров Света Анастасия е голямата атракция за гмуркачи от цял свят
- 19:13 15 години от най-скандалния кунгфу ритник във футбола
- 19:05 ЕС ще затяга примката около Унгария и Словакия с нови правила за финансиране