Крими 12.10.2022 09:48 Снимка: ДНЕС+
Полицай с над 2 промила катастрофира край Кюстендил
Полицай бе заловен да шофира пиян в село Горна Гращица край Кюстендил, но не при случайна проверка, а след катастрофа, предизвикана от самия него. За щастие пострадали няма, служителят на реда също е добре, съобщава Нова телевизия.
Полицаят е трябвало да пропусне идващия от дясно на нерегулирано кръстовище, който е бил с предимство, но не го е направил. Последвал е удар, при който щетите по двата автомобила са много сериозни. Темата в „Здравей, България” коментираха районният прокурор на Кюстендил Албена Разсолкова и зам.-районният прокурор Галина Димитрова.
Дежурният по това време прокурор Разсолкова уточни, че дрегерът е показал 2.07 промила алкохол в кръвта на полицая. Той е служител на Районното управление на МВР в град Бобов дол. Първоначално провинилият се водач е бил задържан за срок до 24 часа, а по-късно мярката е удължена до 72 часа. Привлечен е като обвиняем. Прокуратурата ще поиска задържането му под стража. По думите на прокурора полицаят е бил в извънработно време, но е носел униформа.
По свидетелски показания става ясно, че полицаят е присъствал на тъжен помен в Горна Гращица - селото, край което е катастрофирал. Това заяви зам.-районният прокурор на Кюстендил Галина Димитрова.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:25 Хороскоп за неделя, 5 юли 2026 г.
- 19:37 Военният износ на Турция постави нов рекорд
- 19:27 Пожар изпепели 2 бунгала в Черноморец
- 19:16 Смъртни заплахи и критики от държавния глава накараха корейския селекционер да напусне страната
- 19:06 Китай разработи чип, имитиращ мозъка
- 18:55 Невероятен! Никола Цолов изтръгна победа на "Силвърстоун" в последната обиколка
- 18:44 В деня на своята 250-а годишнина Америка е могъща, но все по-малко доминираща (снимки)
- 18:34 Откриха цял град от византийската епоха в египетския оазис Дахла