Осем месеца условно за майка, удавила дъщеричката си веднага след раждането

Крими 16.01.2015 18:27

Съдът във Велинград наложи наказание от 8 месеца лишаване от свобода, условно, на Анка Ч. от местното село Дорково за убийството на новородената й дъщеря. Престъплението е било извършено през юни 2011г., но е разкрито година и половина по-късно.

Анка започнала да ражда неочаквано в двора на бащината си къща в Дорково в присъствието на по-голямата си малолетна дъщеря. След като бебето се родило и изплакало майката казала на първородното си дете да донесе леген с вода, за да измия бебето.

Вместо да го стори обаче тя потопила новороденото в пълния с вода леген, докато спряло да дава признаци на живот. След това завила трупчето в стара парцалива дреха и го скрила под керемиди в двора, а по-късно го изхвърлила в тоалетната.

Както голямото и дете, така и убитото новородено били плод на връзката и й мъж, с когото Анка Ч. жилеела в продължение 10 години, през които имало многократни раздели.

В края на 2012г. бащата, който не е знаел че е имал и втора дъщеря, успял да вземе родителските права на първородното си момиченце, защото майката не се грижила за него. В бащиния дом момичето разказало на баба си как майка й удавила новороденото бебе и така убийството било разкрито.

Пред съда Анка Ч. направи пълни самопризнания, като изтъкна че шока от раждането и невъзможността да се грижи за бебето я подтикнали към тежкото престъпление. Делото бе гледано по съкратената процедура.
CHF CHF 1 2.10327
GBP GBP 1 2.25352
RON RON 10 3.85089
TRY TRY 100 4.1692
USD USD 1 1.67667