Крими 21.10.2022 10:47 Снимка: ДНЕС+
Намериха ловната пушка, с която може би е убит мъжът от село Малка Верея
Окръжната прокуратура в Стара Загора привлече като обвиняем С.Т., на 45 г., за това, че на 20.10.2022 г. в с. Малка Верея, обл. Стара Загора, умишлено е умъртвил 51-годишния Николай Колев. – престъпление по чл. 115 от Наказателния кодекс, съобщиха от обвинението.
Както "24 часа" вече писа, на 20.10.2022 г. в 02,33 ч. във Второ РУ на МВР-Стара Загора е получено съобщение за прострелян мъж в дома му в с. Малка Верея, обл. Стара Загора. Пристигналите на мястото екипи на полицията и ЦСМП са констатирали, че Колев, на 51 г., е с огнестрелна рана в областта на гърдите, близо до сърцето. Пострадалият заявил, че е бил прострелян в леглото си. Той е бил откаран в болница в тежко състояние и с опасност за живота. По-късно през деня, въпреки оказаната му медицинска помощ, мъжът е починал.
Под надзора на Окръжна прокуратура-Стара Загора са започнали незабавни действия по разследването и извършителят на деянието е бил установен и задържан. До момента е направен оглед на местопроизшествие, претърсване и изземване, при които са иззети вещи с оглед приобщаването им като веществени доказателства по делото и др.
В лекия автомобил, с който се е придвижвал С.Т., е намерено огнестрелно оръжие - ловна пушка, която ще бъде изследвана като средство за извършване на престъплението. Предстои назначаването на експертизи, които да установят с точност механизма на осъществяване на деянието и причината за настъпване на смъртта на Николай Колев. Работи се по установяване мотивите за престъплението.
Обвиняемият С.Т. е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои Окръжна прокуратура-Стара Загора да внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо него.
В селото разказват, че стрелецът е бивш зет на убития и отношенията между двамата били лоши още от времето, когато живеели под един покрив. Проверява се и версията дали преди време задържаният е страдал от психично заболяване, заради което бил освободен от работа като надзирател в затвора в Пазарджик.
Още по темата
-
Убийство в Кокаляне, мъж е заклан в гараж
преди 23 часа
-
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:25 Как Пакистан се превърна в неочакван мост между Вашингтон и Техеран
- 13:18 Илия Лазаров,СДС: Промяна на европейския консенсус за РС Македония ще даде право на вето на България
- 13:10 Над 109 хиляди нови пенсионери за година, 42% от тях са с инвалидни пенсии
- 13:05 Марихуана за над 400 000 евро откриха в „Студентски град“
- 13:03 Митничари откриха близо 102 000 евро в арматурното табло на товарен камион
- 12:55 И тази година делегация от България няма да отиде в Йерусалим за Благодатния огън
- 12:47 Израелските отбранителни сили са убили племенника на лидера на "Хизбула" в Бейрут
- 12:40 Евелина Славчева: БАН е на прага на световно откритие в областта на ядрената енергия