Над 40 преписки за вандализъм в столични паркове

Крими 08.02.2008 12:34

Над 40 преписки за вандалски прояви в паркове и градини в столицата са заведени от май месец миналата година досега. Това съобщи директорът на фирма „Командос-АС”, която охранява зелените площи в столицата, полк. Борис Борисов.

Най-честите вандалски прояви били свързани с поругаване на паметниците в парковете и градините. Вандалите чупели, драскали със спрей и крадели скулпторите. Много често служителите на частната фирма, която пое охраната от общинската фирма „Егида” през май миналата година, ставали свидетели на хулигански прояви и след съвместни действия с органите на полицията, задържали вандалите.

Последните задържани лица опитали да откраднат голяма медна ламарина от подлеза под НДК. Борисов подчерта, че основните злосторници в парковете били скинари, метъли, наркомани и футболни хулигани. Най-големите вандалски прояви обикновено са по време на футболни мачове. Тогава много често хулиганите посягат и на нашите служители, обясни той.

Обект на посегателство стават и майки с детски колички. Освен от злосторници, жените с деца, са в опасност и от „неконтролируемите” скейтъри пред НДК. Там като по чудо няма все още инцидент с обърната детска количка, посочи Борисов.

Борисовата градина, може би защото е най-големият столичен парк, е и мястото, където се регистрират най-много вандалски прояви. /Vsekiden.com

CHF CHF 1 2.09157
GBP GBP 1 2.23166
RON RON 10 3.84031
TRY TRY 100 3.88827
USD USD 1 1.66086