
Крими 23.11.2023 11:03 Снимка: ДНЕС+
Майката на убития Михаил Стоянов: За мен присъдите, които им дадоха, са направо смешни
15 години след убийството на студента по медицина Михаил Стоянов в Борисовата градина Върховният касационен съд потвърди окончателно присъдите на двамата подсъдими. Александър Георгиев ще изтърпява 15 години затвор, а Радослав Кирчев е осъден на 6 години лишаване от свобода.
По време на разпитите момчетата, които тогава са ученици, разказват, че са "прочиствали парка от гейове", а Стоянов им заприличал на такъв. Младежът издъхнал след тежък побой с юмруци и ритници в главата и цялото тяло.
„Как може една майка да приеме такива малки присъди? Пак добре, че малко ги повишиха, защото първите присъди бяха направо смешни. Първата присъда на ВКС на Александър беше 10 години, а на Радослав, мисля че беше 3 години. Искам доживотен затвор. Но те са били на такава възраст, че рядко би могла да им се даде подобна присъда". Това заяви в „Здравей, България" по Нова Христина Стоянова, майката на убития Михаил Стоянов.
„За мен присъдите, които им дадоха, са направо смешни. Не мога да се побера в кожата си, че са оценили моето дете на по-малко от едно убито животно", посочи почернената майка.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.24989 |
![]() |
10 | 3.854 |
![]() |
100 | 4.16569 |
![]() |
1 | 1.69395 |
Последни новини
- 23:02 Хороскоп за сряда, 6 август 2025 г.
- 19:33 Съдът отказа да освободи под гаранция Шон "Диди" Комбс
- 19:26 Отварят за посетители фара на Шабла
- 19:18 Две фалшифицирани картини на Пикасо са продадени на търг в Германия
- 19:11 Китай показа нов десантен кораб
- 19:03 Александър Дугин: Тръмп е напълно луд!
- 18:55 6000 лв. за седмица семейна ваканция в Обзор: Как определят цените хотелите на Черноморието
- 18:48 Почина Стела Римингтън, обезсмъртена като М във филмите за Джеймс Бонд