Крими 07.08.2020 11:35 Снимка: ДНЕС+
Маринела Арабаджиева опитала да се самоубие с токсична доза хлофазолин
Обвинената в пране на пари Маринела Арабаджиева е опитала да се самоубие с токсична доза медикаменти за високо кръвно, съобщава на съда столична болница. В документа лечебното заведение отбелязва, че Арабаджиева страда и от редица други заболявания и трябва да остане под наблюдение, пише „24 часа“.
След като приемат пациентката на 17 юли, специалисти от частната болница установяват, че подсъдимата е приела огромна доза от хлофазолин, което се пие при хипертонични кризи. Според психиатър, който е прегледал Арабаджиева на 22 юли, при нея има висок риск от самоубийство.
Хотелиерското семейство Маринела и Ветко Арабаджиеви, синът им Вълчо и други петима души са подсъдими за данъчни престъпления и пране на пари и делото се точи повече от година.
На заседание от сряда Апелативният специализиран наказателен съд с председател Георги Ушев е оставил без уважение искането на прокуратурата Арабаджиева да бъде задържана под стража и тя остава под домашен арест. Държавното обвинение протестира мярката.
Арабаджиева е под домашен арест от май след повече от 1 г. в ареста. Съпругът ѝ още е зад решетките./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:20 Хороскоп за сряда, 22 юли 2026 г.
- 20:02 Седемгодишно дете е в неизвестност, изгубено е в района на х-л "Далас" във Варна
- 19:33 Най-възрастният човек на Балканите навърши 111 години
- 19:25 Наркомрежа за 1,6 милиарда долара оплете Джаред Къшнър в гигантски имотен скандал в Албания
- 19:18 Банките в еврозоната затягат достъпа до кредити заради страхове от войната
- 19:10 Осем събития ще популяризират Варна като туристическа дестинация през есента
- 19:03 Франция се отърсва от разочарованието - ерата "Зидан" започва на 1 септември
- 18:56 Вярно ли е, че при стабилно кръвно налягане 120/80 няма риск от инфаркт?