Крими 29.06.2020 08:15 Снимка: ДНЕС+
Двама от тримата арестувани висши антимафиоти остават в ареста
Двама от тримата арестувани висши антимафиоти остават в ареста, реши Спецсъдът при разглеждане на мярката за неотклонение на арестуваните служители на ГДБОП. Информацията е на Нова телевизия.
Според съда има опасност Цветан Панков и Кирил Ванков от ГДБОП да извършат престъпления навън и за това трябва сега да останат в ареста. Обвиняемата Василена Фикирийска остава без мярка, защото според съда нямала отношение към групата.
Припомняме, днес в Спецсъда бе гледана мярката за неотклонение на висши антимафиоти като имената им бяха публично оповестени. Според държавното обвинение били членове на организирана престъпна група.
Според адвокат Илиян Василев това дело е сигнал към служителите в ГДБОП е по-добре да си почиват, да не работят. Обвинението е, че т началото на 2017 г. е действала организирана престъпна група (ОПГ) в Главна дирекция "Борба с организирана престъпност" (ГДБОП), която изнудвала хора от криминалния контингент.
Според прокуратурата, подкупите стигали до Цветан Панков чрез свидетел. Според прокуратурата наркопласьори плащали на обвиняемите Панков и Ванков, за да няма акции срещу тях, а срещу конкурентите им.
По-рано пред съда Цветан Панков заяви, че са искали по-лека мярка за неотклонение от задържане под стража. Защитата му заяви, че той има множество отличия, а срещу него и колегите му свидетелстват престъпници. Мъжът е с високо кръвно.
Кирил Ванков заяви, че много от свидетелите са му "изключително ядосани", защото са били задържани при операция под негово ръководство. "Не позволявайте на организираната престъпност да се разправя с тези, които им създават проблеми", каза още той.
Обвиняемата Василена Фикирийска е сочена от прокуратурата за интимна приятелка на Панков. Тя заяви, че не разбира как е участвала в схемата, а според защитата й е обвиняема само, за да има обвинение за организираната престъпна група, в която по закон трябва да участват повече от двама души.
Тримата обвиняеми в днешното гледане на мерките за неотклонение поискаха по-лека мярка./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23728 |
RON
|
10 | 3.84401 |
TRY
|
100 | 3.88992 |
USD
|
1 | 1.66524 |
Последни новини
- 19:08 Ким откри пет луксозни хотела с дъщеря си, отчете икономически напредък на КНДР
- 19:01 Александър Николов и Карлос Насар попаднаха в Топ 10 на "Спортист на Балканите"
- 18:54 Южна Корея тества ултраиздръжлив робот за изследване на мистериозните лунни пещери
- 18:47 В Полша двама миньори се задушиха с метан и загинаха във въгледобивна мина
- 18:39 Московски съд арестува задочно Каспаров, обявен за чужд агент и включен в регистъра на терористите
- 18:32 Как дядо Коледа пътува по света? Отговорът се крие в Айнщайн
- 18:27 "Политико": Европа проваля Украйна
- 18:24 Първият тематичен парк в света, посветен на Дракула, ще бъде построен край Букурещ