Крими 30.05.2024 13:33 Снимка: ДНЕС+
Доживотен затвор за мъжа, заклал 2-годишното си дете
Великотърновският апелативен съд потвърди присъда „доживотен затвор“ за баща, умъртвил малолетната си дъщеря в Севлиево на 4 февруари 2021 г., съобщиха от съда.
Апелативният съд във Велико Търново е потвърдил изцяло присъдата, постановена от Окръжен съд – Габрово, при която подсъдимият Даниел В. М. е бил признат за виновен, за това че на 4 февруари 2021 г., умишлено е умъртвил малолетната си рождена дъщеря, нанасяйки и разрез с нож, вследствие на което тя почива от остра загуба на кръв, посочват от съда.
Подсъдимият ще изтърпява наказанието си при първоначален специален режим, а със същата присъда той трябва да заплати на майката и сестрата на починалото дете съответно 80 000 и 30 000 лева.
Защитата на подсъдимия е входирала въззивна жалба за промяна на присъдата и в случай, че съдът приеме за виновен извършителя, да измени наказанието от „доживотен затвор“ в „лишаване от свобода“ за определен срок. Това е пледирано от защитата при наличие на хипотеза, в която извършителят е действал в състояние на невменяемост.
От Апелативния съд във Велико Търново посочват, че решението подлежи на обжалване пред Върховния касационен съд.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа