Крими 20.12.2023 15:04 Снимка: ДНЕС+
Доживотен затвор грози 39-годишния Димитър, застрелял приятелката си Величка
Пазарджишката Окръжна прокуратура привлече като обвиняем 39-годишния Димитър В., който на 18 декември с незаконна самоделна ловна пушка е застрелял 42-годишната си приятелка Величка от село Симеоновец, община Септември. Димитър е обвинен, че умишлено е умъртвил жената- престъпление по чл.116 ал.1 т.6 във връзка с чл.115 от НК, уточниха от прокуратурата. Наказанието по чл.116 от НК предвижда лишаване от свобода от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без право на замяна.
Спрямо Димитър В. е повдигнато обвинение, че е държал без надлежно разрешение ловната пушка и 5 ловни патрони. Пушката бе намерена, скрита в сак, захвърлен край контейнер между двете села Семчиново и Симеоновец.
Разследващите са установили, че Димитър и Величка се познавали отдавна и през определени периоди живеели на съвместни начала. Към момента на извършване на деянието те не били в съвместно съжителство.
Трагедията се е разиграла на 18 декември т.г., като около 19,10 ч. на тел. 112 е бил подаден сигнал, че в частен дом в с. Симеоновец е простреляна 42-годишната Величка Д. Пристигналите на място лекарски екипи констатирали смъртта й. Като извършител на деянието е установен Димитър В., на 39 г., който след като застрелял приятелката си, избягал.
Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои Окръжна прокуратура-Пазарджик да внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража" спрямо него.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:03 Страните от ЕС планират укрепване на европейските електроенергийни мрежи
- 13:52 Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- 13:40 Иран: Тръмп ще съжалява за последната атака
- 13:29 Анализатор в The Telegraph: Без Крим Путин ще загуби войната
- 13:17 Тръмп удари Иран след като обвини Техеран в "безразсъдно нарушение" на примирието
- 13:06 Уволнената шефка на НДК: Отстраняването ми е поръчка! Къде аз съм се обогатила?!
- 12:56 Изписаха от болница треньора, пострадал в катастрофата на "Тракия"
- 12:45 Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%