
Крими 21.10.2025 14:56 Снимка: ДНЕС+
Асоциацията на прокурорите за пребития магистрат: Това е брутално нападение срещу държавността!
Позиция на Управителния съвет на Асоциацията на прокурорите в България във връзка с нападение над прокурор
Във вечерните часове на 20.10.2025 г. колега прокурор е бил нападнат пред дома си в гр. София. Въпреки нанесените му множество удари с твърд предмет, към момента състоянието му е стабилно.
Асоциация на прокурорите в България определя нападението над магистрат като недопустимо и брутално нападение срещу държавността!
То е логично продължение на множеството жестоки и неспирни нападки срещу работата на отделни прокурори и срещу прокуратурата като институция. Непрекъснатите и неоправдани удари върху прокуратурата, които всеки един прокурор поема тихо върху себе си, провокират омраза към институцията, омерзение към прокурорите и недоверие в тяхната работа независимо от усилията, които те полагат и независимо от резултатите, които постигат.
Прокурорите заемат силно и достойно място в борбата за истина и справедливост. С честен и неуморен труд те ежедневно отстояват правата и интересите на засегнатите, за сметка на собственото си здраве, семеен уют и спокойствие. В българската прокуратура работят много съвестни, почтени и справедливи хора с висок морал, коректни и толерантни, изключителни професионалисти, чувствителни към болките на правдата.
Подобни действия срещу магистрат грубо и неоправдано засягат честта на прокурорската професия.
Асоциация на прокурорите в България застава зад всеки един български прокурор, категорично заявява, че ще отстоява правата и интересите на прокурорите така, както прокурорите отстояват правата и интересите на всички останали и с всички допустими средства ще се противопоставя на всеки опит за необоснована атака срещу тях.
УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ НА
АСОЦИАЦИЯ НА ПРОКУРОРИТЕ
В БЪЛГАРИЯ
Още по темата
![]() |
1 | 2.11693 |
![]() |
1 | 2.25041 |
![]() |
10 | 3.84363 |
![]() |
100 | 3.99945 |
![]() |
1 | 1.6781 |
Последни новини
- 18:02 Антисателитните оръжия стават норма
- 18:00 За първи път в Исландия се появиха комари
- 17:51 Наследниците на загиналите в наводненията получават по 15 000 лв. еднократна помощ
- 17:42 Невиждана от 15 г. безработица обхвана Финландия
- 17:33 Отчуждиха имоти в област Търговище за строежа на 12 км от АМ "Хемус"
- 17:24 Над 1,5 млн. са хората у нас над 65-годишна възраст
- 17:15 Бюджетно меню: Как да пазаруваме умно и да спестим
- 17:06 Увеличава се акционерното участие на държавата в капитала на "София Тех Парк"