Крими 22.01.2024 16:41 Снимка: ДНЕС+
34-годишен рецидивист, обвинен в блудство с две момиченца на 5 и 7 години, остава в ареста
Престъпните действия са извършени от средата на миналия декември до 14 януари т. г. в Димитровград
Окръжният съд в Хасково остави за постоянно в ареста 34-годишен мъж за блудство с две малолетни момичета в Димитровград, съобщиха от Съдебната палата.
Според прокуратурата в периода от декември 2023 г. до 14 януари 2024 г. в Димитровград той е блудствал с 5-годишната дъщеря на жената, с която живее. На 24 декември миналата година е посегнал и на 7-годишно момиченце, което е дошло на гости.
Съдът е приел наличието на обосновано предположение, че обвиняемият е извършил престъплението, за което е привлечен към наказателна отговорност, като се предвижда наказание "лишаване от свобода". Съществува и реална опасност да се укрие, тъй като е обвинен в извършване на тежко умишлено престъпление - блудство с две малолетни лица, извършено при условията на опасен рецидив, допълват от Окръжния съд в Хасково.
Обвиняемият е и многократно осъждан. Съшият е характеризиран като изключително комбинативен, нагъл, агресивен и манипулативен. Злоупотребявал с алкохол, проявявал незачитане на всякакви правила и норми, както и неуважение към институциите. Бил склонен да заплашва жалващите се срещу него лица. Имал е и добре развити престъпни връзки, е установено още по делото.
Определението подлежи на обжалване и протест пред Апелативен съд - Пловдив.
Последният подобен случай на сексуален тормоз в региона, придобил публичност, бе в любимецкото село Белица. Тогава 19-годишен получи две години условно за блудство с 13-годишната си доведена сестра.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:36 Иран: Не желаем сделка, САЩ преговарят сами със себе си! Никога няма да се споразумяваме с вас!
- 11:29 Земетресение с магнитуд 4,3 в Гърция
- 11:22 Ралица Асенова: Къде са били през всичките тези дни без храна и вода – Иво, Ники и Сашо
- 11:15 Председателите на комисии у нас ще получат по 185 евро, членовете - по 156 евро
- 11:07 Андрей Делчев: Това е най-сериозната криза на петролния пазар
- 10:59 Шествие срещу финансирането на геноцида в Газа ще се проведе в София
- 10:52 Ким обеща на Путин "непоклатимата" подкрепа на Северна Корея
- 10:44 Диана Дамянова: Ако Радев има под 95-90 депутати, отиваме на нови избори