Избрано 01.04.2021 11:12 Снимка: ДНЕС+
Желез Железов: Вторият Аспарухов мост не трябва повече да бъде отлаган
В най-южния район на морската столица предстои пълна промяна, според инвестиционната програма на община Варна.
Предстои реализацията на проекта за раширяване на Аспарухов парк и изграждането на Рибарското селище, етнографския комплекс и зоната за отдих до новата придобивка на аспаруховци – Рибарското пристанище „Карантината“. Това заяви кандидатът за народен представител на СДС-Варна в коалиционната листа на ГЕРБ-СДС Желез Железов. /номер 28 и преференция 110 в интегралната бюлетина/
Пристанището бе въведено в експлоатация през декември миналата година, а преди дни на сесия на общинския съвет, с предложение, внесено от заместник-председателя на Общински съвет д-р Янко Станев, бяха регламентирани и цените за ползване на съоръжението и валидността на разрешителните, припомни Железов.
След реновирането на главните булеварди и улици, усилията на местната власт бяха насочени към подобряване на инфраструктурата пред всеки дом. Продължава и облагородяването на междублоковите пространства, малките улички и създаването на паркоместа. Изградиха се множество детски и спортни площадки, кътове за отдих и почивка.
„Време е да се обърне поглед към главния проблем, пред който е изправен район Аспарухово, а именно – липсата на алтернативна връзка на района с другите части на града, освен вече съществуващият Аспарухов мост. Успоредно с ремонтите на АМ “Черно море“ и АМ „ Хемус“ е наложително да се работи по посока на построяването на втори Аспарухов мост, определи Железов като основни свои приоритети в Народното събрание.
Индустриализацията на града, развитието на бизнеса и урбанизацията на южната част на Варна, налагат изграждането на модерна инфраструктура за икономическото развитие на града, а гражданите на европейска Варна да получават европейски доходи.
Геновева Михайлова
Купуването и продаването на гласове е престъпление
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни