Станишев, „редовен” ли си, Станишев?!

Избрано 18.07.2012 19:09

Сергей Станишев за пореден път се изяви като безсрамен наглец. „По-убийствен доклад не е имало!”, отсече докаралият БСП до дъното през 2009 г., защото година по-рано ЕК не просто му показа червен картон, но и го нарита като съветска дворняшка след НЕП-а. Жалкият Станишев беше потресна картинка на 24 юли 2008 г., когато ЕК го намачка. С.С. тогава цъфна във Варна, за да избяга от медиите в София. Журналистите, които го последваха в морската столица, бяха бутани и блъскани от развилнелите се гардове на НСО – да не питат много-много Серж. Нима имаше нещо по-убийствено от гилотината на ЕК на 24 юли 2008 г.?

Нима наглецът Станишев не знае, че докладът на ЕК от 18 юли 2012 г. е за петгодишен период? Критичният и обективен доклад отразява работата на две правителсва – с премиер Сергей Станишев и Бойко Борисов. В доклада е посочено ясно – и полицията, и съдът, и прокуратурата имат вина за неуспехите. С.С. атакува само правителството. Лошо няма. Но защо ли през април 2008 г. поиска оставката на Румен Петков като министър на вътрешните работи?! (Защо мълчи Сергей Станишев за ареста на такъв като Васко Нинов, арестуван занаркотрафик в Гърция и посочен като „червен спонсор?) Може би защото неговите хора разкриха убийството на Георги Стоев?! Или Станишев може да обясни каква работа има министър на вътрешните работи да се среща с „Братя Галеви”? Да не би Р.П. да е „оперативен работник”? Ако беше обяснил аргументирано своите издънки, щеше да има повече основания да критикува за гафа с бягството на Галевите.

Сега Сергей Станишев се вихри, но нищо не обажда за периода, когато ДАНС по времето на Петко Сертов беше изолирана от партньорските спецслужби. Не споменава С.С. и за скандалното „потурчване” на документи на ДАНС. Мълчи и за проявата на съвест и професионализъм от „лоялния гражданин” Алексей Петров, направил го за смях с „онзи доклад”. Нищо не казва Станишев и за сюжетите около „Батко и братко”, станали повод за спирането на еврофондовете. Безсрамието на С.С. лъщи още повече на фона на стремежа за обективност на суперкритичния Иван Костов, който във вторник призоваваше да се изчака доклада, но не пропусна да отбележи „лошите маркери”. Не, Серж е неудържим.

От Станишев няма да чуете аргументи защо брани безчинствата на румънските соцбосове. На фона на доклада на ЕК за Румъния оценката за България направо е „балансирана”. Ако тук се поставя под съмнение независимостта на съдиите заради натиск от изпълнителната власт, за Румъния се казва категорично – разделението на властите е компрометирано, демокрацията е застрашена. Но временният председател на ПЕС си затваря очите за безобразията на своите интернационални другари. /bgsniper.com

CHF CHF 1 2.09583
GBP GBP 1 2.22633
RON RON 10 3.84091
TRY TRY 100 3.90535
USD USD 1 1.66851