Избрано 13.10.2024 16:35 Снимка: ДНЕС+
Леона Асланова: 80% от страните отчитат данните си за вредните емисии изцяло погрешно
От Фейсбук профила на Леона Асланова, икономист и експерт по иновациите
Добивам сериозното усещане, че COP29 ще е също толкова безполезен (да не отида с думите по-далеч) колкото COP28. Зациклянето върху метриката за въглеродните емисии е изцяло погрешно и вече достатъчно смешно. А сега да влязат разумни хора, които да говорят по темата за глобалното изменение на климата, защото така не става.
Д-р Майлс Алън от Оксфордския университет обяснява ясно математическите причини, поради които счита, че метанът и въглеродният диоксид трябва да се отчитат независимо и защо политиката в областта на климата трябва да се пренасочи към „резултатите от затоплянето“, а не към „входящите емисии“. Тъкмо според учените в Оксфорд и използваната в световен мащаб метрика за оценка на въздействието на различните парникови газове върху затоплянето е изцяло погрешна. Тя претендира, че метанът е вид въглероден диоксид (CO2), „а той не е“ (д-р Алън Майлс).
А ако във всекидневната си дейност - земеделие, образование, металургия, физика и пр., човек не разбира как действията му влияят на климата, никога няма да отбележим дори приблизителен успех.
В момента над 80% от страните отчитат данните си изцяло погрешно. Съответно цялата статистика за изменението на климата се крепи на анализите и докладите на външни организации и реално напредък няма.
Да не коментирам в какво превърнаха войните цялата идея за "пестене на въглеродни емисии" и "чиста енергия".
ЕС, вместо да се препарира и да спи най-накрая да преработи Зеления пакт на разбираем език и да въведе принципите, преди метриката. Да спре да изнасилва енергетиката, докато лобира за масивно превъоръжаване.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:58 Христофор Караджов: Политическо самоубийство за Тръмп ще бъде сухопътна операция на САЩ в Иран
- 17:47 Безмилостен Синер прегази чешки квалификант за 64 минути в Индиън Уелс
- 17:36 Как Том Холанд спечели сърцето на Зендая?
- 17:24 Листите на БСП: Зарков начело в Бургас и София, Татяна Дончева повежда в Пловдив
- 17:14 Германски посланик: Първият завод на „Райнметал“ ще бъде открит още тази година
- 17:04 Италианка отказа конкуренция в спускането за втора победа в Световната купа
- 16:53 Найден Тодоров обсъди с Рут Колева стратегия за развитие на културата в България
- 16:42 Дмитрий Кузякин: Страните от НАТО не са готови за съвременна война