
Избрано 09.02.2022 16:49 Снимка: ДНЕС+
Колтуклиева: Заради Кирил Петков ще започнат да викат журналисти в следствието за разпити
От Фейсбук профила на Соня Колтуклиева
Като журналистка, искам да попитам нещо много съществено - дали Кирил Петков е попитал авторите за съгласие изрезки на техните публикации да бъдат предоставени от него в прокуратурата?
Знаете ли какво ще последва от днес?! Не знаете. Журналистите и цитираните от тях източници на информация, ще бъдат привикани като свидетели в националната следствена служба - ще им изпратят призовки и те трябва да се явят когато и колкото пъти ги призоват. Следствените действия могат да продължат 2 години, че и повече. Ако някой случай стигне до съда - и там трябва да се явят като свидетели и да дават показания под клетва.
Реално съществува възможността “герои” на публикациите да засъдят журналистите за клевета или набеждаване.
И всички това за какво?! За единия креслив, отвличаш вниманието, пиар на Кирил Петков, който забатачи държавата и изостри всички кризи, на които е подложено българското общество.
Премиерът и неговият ментор президентът, които владеят МВР, ДАНС и всички служби опряха до журналистически публикации и разследвания на спонсорирани НПО-та като единствени доказателства за (предполагаема!) престъпна дейност. Е, нЕма такава държава!
Това е истината./tribune.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.07405 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.86222 |
![]() |
100 | 4.13442 |
![]() |
1 | 1.68287 |
Последни новини
- 12:47 Богдан Милчев: Червен картон за управляващите пътищата ни!
- 12:39 Французин припадна на корта заради убийствената жега в Синсинати
- 12:34 Делян Добрев: Кметът на "Спаси" София опитал да корумпира църквата. Оставка, боклуци!!!
- 12:31 Памела Андерсън разкри как е накарала Лиъм Нийсън да се влюби в нея
- 12:23 Шулева: Еврото не може да бъде виновно за всичко в държавата
- 12:16 The Daily Telegraph: Киев може да преглътне загуба на територии срещу гаранции за сигурност и НАТО
- 12:12 Тръмп: Русия победи Хитлер и Наполеон, знае как да печели войни
- 12:09 Земеделци остро протестират срещу промяна в Кодекса за социално осигуряване