
ЕС и Свят 11.09.2021 10:44 Снимка: ДНЕС+
Здравните власти на САЩ: Неваксинираните е 11 пъти по-възможно да умрат от COVID-19
Неваксинираните хора е 11 пъти по-възможно да умрат от COVID-19. Това е установило голямо проучване, което ще бъде публикувано от Центровете за контрол и превенция на заболяванията (CDC) на САЩ, съобщава Си Ен Би Си.
Проучването разглежда заразени с COVID-19, хоспитализации и починали в 13 американски щата, "и откри още доказателства за силата на ваксинацията", уточни директорът на CDC д-р Рошел Валенски на пресконференция днес.
Повече от 600 000 случая на COVID-19 от април до средата на юли са били анализирани и свързани с ваксинационния статус.
Онези, които са били неваксинирани, има около 4,5 пъти по-голяма вероятност да се заразят с вируса, повече от 10 пъти по-вероятно да бъдат хоспитализирани с вируса и 11 пъти по-вероятно да умрат от болестта.
Предишно проучване на CDC въз основа на данни от само 43 127 COVID-19 случая в окръг Лос Анджелис между май и юли установи, че неваксинираните хора е пет пъти по-вероятно да се заразят с коронавируса и 29 пъти по-вероятно да бъдат хоспитализирани.
Около 54% от населението на САЩ е напълно ваксинирано според CDC.
"Ваксинацията работи", настоя Валенски и увери: "Имаме научните инструменти, от които се нуждаем, за да започнем да преодоляваме тази пандемия."
Изследването ще бъде публикувано по-късно днес в предстоящия седмичен доклад за заболеваемостта и смъртността в САЩ.
Президентът Джо Байдън представи вчера обширен план за засилване на ваксинацията срещу COVID-19 в САЩ, принуждавайки частните работодатели да имунизират работната си сила, както и задължителна ваксинация за федерални служители, контрагенти и здравни работници./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 02:32 Хороскоп за сряда, 2 юли 2025 г.
- 19:32 Почина съпругът на княгиня Мария Луиза
- 19:24 Световната №116 разпиля третата в света Пегула за топ сензацията на "Уимбълдън"
- 19:15 Джеф Безос и Лорън Санчес се отправят на меден месец към Сицилия
- 19:08 Вълна от протести в Румъния след наредба, която орязва бонусите за вредни условия на труд
- 19:00 Фалстарт на безплатните лекарства за децата до 7 г., пускат първите антибиотици след седмица
- 18:55 Проф. Овчаров: Сензационни резултати от българската научна експедиция в Монголия
- 18:52 Daily Express: Москва с ултиматум към Лондон да спре напълно военната помощ за Украйна