Вижте ужаса в Румъния, за който никой не говори!!! (Видео)
ЕС и Свят 15.12.2013 21:50
Не е ли странно, че всички медии гърмят за протестите в Украйна и желанието на гражданите там да станат част от Европейския съюз, а почти никой не споменава за ужаса, който се случва на една крачка от нас – в Румъния?
Сигурни сме, че много от вас дори не са разбрали за хилядите румънци, протестиращи срещу проучванията на американската петролна компания „Шеврон“ за шистов газ в село Пунгещи. Хората се опасяват за последствията върху околната среда на спорния метод за добив на шистов газ – хидравличното разбиване. Този метод бе зарбанен във Франция заради неговото вредно влияние.
Въпреки ужасяващите и сърцераздирателни гледки на възрастни, бедни хорица, чието единствено богатства е земята им и които се свличат в краката на политиците, американският гигант обяви, че няма да спре проучванията си за нищо на света.
...А ето какво се случва, когато парите и интересите срещнат простичката нужда за насъщния. Или, както го е казал Ерих Фром: „Човекът е станал свръхчовек… Но свръхчовекът със свръхчовешка мощ не се е извисил до равнището на свръхчовешки разум. Колкото по-могъщ става, толкова повече обеднява духовно… Трябва да се разбуди съвестта ни и да осъзнаем, че колкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме.“ /beu.bg
Сигурни сме, че много от вас дори не са разбрали за хилядите румънци, протестиращи срещу проучванията на американската петролна компания „Шеврон“ за шистов газ в село Пунгещи. Хората се опасяват за последствията върху околната среда на спорния метод за добив на шистов газ – хидравличното разбиване. Този метод бе зарбанен във Франция заради неговото вредно влияние.
Въпреки ужасяващите и сърцераздирателни гледки на възрастни, бедни хорица, чието единствено богатства е земята им и които се свличат в краката на политиците, американският гигант обяви, че няма да спре проучванията си за нищо на света.
...А ето какво се случва, когато парите и интересите срещнат простичката нужда за насъщния. Или, както го е казал Ерих Фром: „Човекът е станал свръхчовек… Но свръхчовекът със свръхчовешка мощ не се е извисил до равнището на свръхчовешки разум. Колкото по-могъщ става, толкова повече обеднява духовно… Трябва да се разбуди съвестта ни и да осъзнаем, че колкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме.“ /beu.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:03 На 98 години почина легендарната актриса от златната ера на Холивуд Ан Блайт
- 15:55 Румен Драганов: Джирото и Дара са голяма реклама за туризма на България
- 15:50 Бившата гимнастичка Цвети Стоянова: Отне ми 10 години да проговоря за трагедията
- 15:46 МВнР към Мицкоски: Отдаваме изключително значение на защитата на дипломатическата кореспонденция
- 15:38 Фискалният съвет: Бюджет 2026 влошава дългосрочната фискална устойчивост
- 15:30 Казахстан е готов да доставя гориво на Русия, ако поиска
- 15:26 Телепортация или гаф? Джани Инфантино се появи на два мача едновременно на Мондиала
- 15:15 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио говорят по различен начин за Иран и Израел