ЕС и Свят 01.11.2024 12:30 Снимка: ДНЕС+
Външно министерство проверява сигнали за изчезнали петима българи след наводненията в Испания
В Министерството на външните работи са постъпили сигнали за петима изчезнали българи в района на Валенсия след наводненията. Това съобщиха от ведомството за "По света и у нас".
Сигналите са подадени от близки и роднини на хората.
"Генералното консулство на Република България във Валенсия проверява чрез испанските власти всички постъпили сигнали от роднини и близки на български граждани, с които не може да се влезе в контакт. Поради затруднения достъп до част от населените места, проверката на всички случаи от компетентните испански власти ще отнеме време", обясниха от външното ни министерство.
Десетки хора се издирват след смъртоносните наводнения в района на Валенсия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:01 „Амнести Интернешънъл“ обвини ЕС наравно с Либия за престъпления срещу мигранти
- 16:52 Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО
- 16:43 Северна Корея планира да разшири ядрения си арсенал
- 16:34 Радев: България подкрепя Украйна, но спира даренията
- 16:25 Тръмп настоява: Иран се е съгласил на дългосрочни ядрени инспекции; Техеран отрича
- 16:16 Командироват прокурори от ВКП да помагат по разследването за строителството в "Баба Алино"
- 16:07 НСТС не се разбра за осигуровките на държавните служители
- 15:58 Показанията на Невзоров до голяма степен изясняват случилото се, каза Демерджиев