ЕС и Свят 16.10.2022 19:26 Снимка: ДНЕС+
Техеран разкритикува Байдън за това, че изрази подкрепа за протестите в Иран
Техеран разкритикува президента на САЩ Джо Байдън за това, че изрази подкрепа за протестите в Иран, които започнаха във връзка със смъртта на млада жена, предаде Ройтерс, като се позова на иранската новинарска агенция ИСНА. Това съобщи БТА.
Коментирайки антиправителствените протести в Иран, повод за които стана смъртта на Махса Амини на 16 септември, Байдън заяви вчера, че е изненадан от смелостта на хората, които излизат на улиците в Иран.
"Вчера...Байдън се намеси в държавните работи на Иран, като изрази подкрепа за безредиците... През изминалите дни американското правителство отчаяно се опитва под различни предлози да провокира вълнения в Иран", каза Насер Канани, говорител на иранското външно министерство.
Протестите във връзка със смъртта на Амини са едно от най-сериозните предизвикателства, с които се е сблъсквала Ислямската република от революцията през 1979 г. насетне. Демонстрации има навсякъде в Иран, а някои хора дори скандират, че върховният лидер на Иран, аятолах Али Хаменей, трябва да умре, отбелязва Ройтерс.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:22 18-годишна пешеходка загина, пометена от кола между Св. Влас и Слънчев бряг
- 09:14 Любомир Кючуков: Гласът на Европа изчезна от дипломатическото поле
- 09:06 Смениха ректора на Академията на МВР - постът поема доц. д-р Милорад Йорданов
- 08:58 Подпалвача на колите на българското посолство в РСМ е записан на ВИДЕО
- 08:51 Мъск: Живеех на кремвирши и портокали в студентските си години
- 08:43 Захарова: Макрон скалъпи лъжата за руски удар по Лаврата
- 08:36 Президентът Йотова подписа указ за назначаване на състава на ЦИК
- 08:28 Тръмп: Петролни танкери вече излизат от Ормузкия проток