ЕС и Свят 13.08.2021 08:30 Снимка: ДНЕС+
Талибаните завзеха Кандахар, САЩ зове гражданите си да напуснат Афганистан незабавно
Талибаните поеха контрола над град Кандахар, съобщи телевизионният канал Al Jazeera, позовавайки се на изявление от говорителя на движението.
Летището в Кандахар е затворено и всички полети са отменени поради сблъсъци между правителствените сили и талибаните.
Повече от 20 цивилни, включително жени и деца, са били убити, а други 70 ранени през последните 24 часа в сблъсъци в Афганистан, съобщи местният телевизионен канал Ariana News, позовавайки се на правителствени данни.
„Полицейското управление в Херат е превзето“, се казва в доклад, според който военна техника, оръжие и боеприпаси са в ръцете на бойците.
Посолството на САЩ в Афганистан призова американците в страната незабавно да напуснат страната незабавно с търговски полети, се казва в изявление на дипломатическата мисия. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Ройтерс: Лидерът на йеменските сепаратисти е избягал с лодка с помощта на ОАЕ
- 19:25 Тайвански Ф-16 се разби, приземиха всички изтребители
- 19:17 Напрежение в Гренландия: На едно мигване сме от гражданска война
- 19:09 Екскурзоводи протестират срещу новите правила при посещения на вулкана Етна
- 19:02 Здравен проблем отмени космическа разходка и може да наложи спасителна мисия на НАСА
- 18:55 Зографски: Направих солидно представяне на "Четирите шанци"
- 18:47 ЕЦБ уверява: Еврозоната е в ситуация на ценова стабилност
- 18:40 Сенатор Линдзи Греъм: Тръмп даде зелена светлина за санкции срещу Русия