ЕС и Свят 02.01.2021 10:37 Снимка: ДНЕС+
Случаите на COVID-19 в САЩ надхвърлиха 20 милиона
В САЩ вече са регистрирани общо 20 007 149 случая на заразяване с новия коронавирус, а броят на починалите от КОВИД-19 надхвърли 346, 4 хиляди. Това съобщи днес университетът Джонс Хопкинс, базирайки се на данните, предоставени от федералните и местните власти, предаде ТАСС.
Най-много са заразените в щатите Калифорния /2,30 милиона/, Тексас /1,77 милиона/, Флорида /1,32 милиона/, Ню Йорк /979 хиляди/ и Илиноис /963 хил./, предаде БТА.
В щата Флорида днес беше установен първият случай на заразяване с новия щам на коронавируса, който в средата на декември беше открит във Великобритания. Заразеният е мъж, който напоследък не е предприемал далечни пътувания. Губернаторът на Калифорния Гавин Нюсъм съобщи в сряда, че в южната част на щата е установен "британският" щам на коронавируса, но не уточни колко души са заразени. Във вторник губернаторът на щата Колорадо Джаред Полис съобщи, че един мъж в щата е заразен с новата разновидност на коронавируса, която е смятана за много по-заразна от досегашните. По-късно Си Ен Ен съобщи, че в щата е регистриран втори случай на заразяване с този щам./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:36 Земетресение с магнитуд 5,9 разтърси Пакистан и Афганистан
- 09:26 Първи мераклия: Николай Ненчев обяви номинацията си за президент
- 09:15 Роберт Фицо: Словакия няма да подкрепи нов заем за Украйна на срещата на върха на НАТО
- 09:05 Петков към Радев: Бизнесмени хиени искат да си върнат предизборна инвестиция за 6 месеца
- 08:53 Горанов: Гюров - кандидат президент! Няма как да накараме нашите избиратели да гласуват за него
- 08:42 Очаква ни един от най-горещите месец юли. Температурите ще доближават до 40°С
- 08:31 Радев: Благодаря на патриарх Даниил! Съхраняването на единството на БПЦ е приоритет
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.