ЕС и Свят 07.03.2026 12:38 Снимка: ДНЕС+
САЩ издадоха безсрочен лиценз на германското подразделение на "Роснефт" от санкциите
САЩ издадоха днес генерален лиценз, който позволява трансакциите, свързани с германското подразделение на руския петролен гигант "Роснефт", да бъдат изключени от санкционния режим срещу концерна, предаде Ройтерс.
Лицензът, в който не се посочва крайна дата, заменя изключението, което трябваше да изтече на 29 април.
Удължаването на действащото изключение от санкциите намалява риска от нарушения в дейността на германските рафинерии в момент, когато ескалиращият конфликт в Близкия изток разстройва световните пазари на енергийни суровини.
Германия постави подразделенията на "Роснефт" на нейна територия под външно управление през 2022 г., след като инвазията на Москва в Украйна сложи край на десетилетните енергийни връзки на страната с Русия.
Сред активите в дял от рафинерията в Швет, която е ключов доставчик на горива за региона на германската столица Берлин.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:32 Управляващите обмислят държавните чиновници да плащат осигуровки, но поетапно
- 09:24 Бури и наводнения връхлетяха част от Централна Европа
- 09:17 Тръмп: Ако иранците затворят Ормузкия проток, ще останат без държава
- 09:09 Обидиха се масово: Трима президенти на Украйна връщат отличията си в Полша
- 09:01 Преговорите в Щвейцария между САЩ и Иран бяха временно прекъснати след 80 минути дискусии
- 08:54 Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия, избран от Националната мюсюлманска конференция
- 08:46 Петър Витанов: Бюджетът ще наложи икономии във всички ведомства
- 08:38 Владислав Горанов: ПБ да покаже воля за по-бърза консолидация, иначе ще агонизираме