ЕС и Свят 23.12.2025 16:57 Снимка: ДНЕС+
Сърбия се споразумя за удължаване на доставките на руски природен газ до 31 март 2026 г.
Сърбия постигна споразумение за удължаване на доставките на природен газ от Русия до 31 март 2026 година. Това съобщи сръбският президент Александър Вучич, цитиран от БТА.
Освен това той заяви, че имал информация, че представители на "Газпром" обсъждат с унгарската петролна компания МОЛ продажбата на дял в националната петролна компания на Сърбия NIS.
"Унгарците са наши приятели. Нека просто да приключим възможно най-скоро до 15 януари", заяви Вучич, който отбеляза, че днес се навършват 75 дни, откакто в Сърбия не е постъпила нито капка суров петрол.
Припомняме, че на 25 ноември Вучич даде на Русия 50 дни да продаде мажоритарния си дял в националната петролна компания NIS, която се намира под американски санкции от 9 октомври. Срокът от това изтича на 15 януари 2026 г.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:57 Асен Василев: Проектобюджетът не става за чеп за зеле, все едно е писан от олигархията
- 10:46 Фолксваген планира до 100 000 съкращения по света и затваряне на четири завода в Германия
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната
- 10:25 Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
- 10:15 Задържаха шефа на ВиК-Несебър и заместника му по подозрения за получаване на подкуп
- 10:04 Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
- 09:53 Муцунски: България никога няма да успее със сила да смени самосъзнанието на хората в РСМ
- 09:41 Първан Симеонов: Този бюджет ми изглежда констатация на реалностите от последните няколко години