Русия не се смята за страна в украинския конфликт
ЕС и Свят 08.03.2014 11:44
Русия призовава своите партньори не я разглеждат като една от страните в конфликта в Украйна. Това заяви министърът на външните работи на Русия Сергей Лавтров, цитиран от Интерфакс.
„Готови сме да продължим диалога при разбирането, че диалогът трябва да е равноправен, честен, партньорски, без опити да бъдем представяни като страна от конфликта”, каза министърът на пресконференция в Москва.
По-рано Сергей Лавров предупреди в телефонен разговор държавния секретар на САЩ Джон Кери, че Вашингтон трябва се пази от прибързани и необмислени ходове, които неизбежно ще ударят като бумеранг самите Съединени щати, се казва в съобщения на руското външно министерство. Телефонният разговор се е провел по инициатива на американската страна, отбелязва руското МВнР.
„Такива крачки могат да нанесат вреда на руско-американските отношения, особено ако става дума за санкции", отбелязали в министерството. В съобщението се казва, че „в съответствие с поръката на президентите Владимир Путин и Барак Обама, които обсъдиха по телефона обстановката в Украйна предния ден, двамата външни министри се разбраха да продължат разглеждането на проблематиката на острата политическа криза, обзела тази страна".
Освен с Лавров, държавният секретар на САЩ Джон Кери е обсъдил ситуацията и с украинския премиер Арсений Яценюк. Обаждането на Кери до Яценюк е част от усилията за възможно най-тясно координиране на подкрепата за Украйна от страна на Съединените щати и международната общност, се отбелязва в изявлението на Държавния департамент. /btvnews.bg
„Готови сме да продължим диалога при разбирането, че диалогът трябва да е равноправен, честен, партньорски, без опити да бъдем представяни като страна от конфликта”, каза министърът на пресконференция в Москва.
По-рано Сергей Лавров предупреди в телефонен разговор държавния секретар на САЩ Джон Кери, че Вашингтон трябва се пази от прибързани и необмислени ходове, които неизбежно ще ударят като бумеранг самите Съединени щати, се казва в съобщения на руското външно министерство. Телефонният разговор се е провел по инициатива на американската страна, отбелязва руското МВнР.
„Такива крачки могат да нанесат вреда на руско-американските отношения, особено ако става дума за санкции", отбелязали в министерството. В съобщението се казва, че „в съответствие с поръката на президентите Владимир Путин и Барак Обама, които обсъдиха по телефона обстановката в Украйна предния ден, двамата външни министри се разбраха да продължат разглеждането на проблематиката на острата политическа криза, обзела тази страна".
Освен с Лавров, държавният секретар на САЩ Джон Кери е обсъдил ситуацията и с украинския премиер Арсений Яценюк. Обаждането на Кери до Яценюк е част от усилията за възможно най-тясно координиране на подкрепата за Украйна от страна на Съединените щати и международната общност, се отбелязва в изявлението на Държавния департамент. /btvnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция