Президентите на няколко балкански страни пристигнаха в Дуръс

ЕС и Свят 28.04.2006 14:16

Президентите на няколко балкански страни пристигнаха днес в албанския курорт Дуръс за среща, на която да обсъдят укрепването на връзките между балканските страни, развитието на търговията и туризма и евроатлантическата интеграция, съобщиха информационните агенции. В срещата в Дуръс, пристанищен град на около 35 км западно от Тирана, участват президентите на България, Хърватия, Македония, Румъния, Сърбия и Черна гора и Албания.

Президентът на Босна и Херцеговина Сюлейман Тихич трябваше да отмени участието си в срещата поради вътрешни проблеми, съобщи агенция Франс прес. Форумът, организиран по инициатива на президентите на Албания и Хърватия Алфред Моисиу и Стипе Месич, потвърждава волята на страните в района да засилят сътрудничеството в областите от общ интерес, каза говорителят на албанския президент Африм Красничи.

Информацията е на БТА.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355