ЕС и Свят 08.02.2022 08:39 Снимка: ДНЕС+
Пентагонът: Русия продължава да праща още военни по границата с Украйна
Русия е продължила да изпраща още военни по границата си с Украйна, в това число и през уикенда, съобщи днес Пентагонът, предаде Ройтерс, цитирано от БТА.
Говорителят на министерството на отбраната на САЩ Джон Кърби заяви, че тези военни са над 100 000 души и броят им продължава да расте. Но както изглежда никои от тези руски сили не са прицелили директно в източния фланг на НАТО.
Същевременно говорителят на Държавния департамент Нед Прайс не пожела да коментира информации, че има планове за разполагане в Източна Украйна на американски противоракетни комплекси THAAD. Той заяви, че не може да говори за стъпки, които не са били обявени, които са хипотетични и които могат да не бъдат направени.
По-рано днес дипломатически източник съобщи, че Киев се е обърнал с молба към САЩ за разполагане на няколко дивизии от тези комплекси в района на Харков, припомня ТАСС./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:40 ЕК нареди на Х да съхранява всички данни за Grok до края на годината
- 15:31 Затвориха пътя Варна - Добрич за тежкотоварни автомобили
- 15:25 Торнадо премина през Меден Кладенец, има разрушения
- 15:18 КС даде срок на Апелативния съд във Варна да отстрани нередовности на искането си относно Сарафов
- 15:10 Британски подводничари и поне двама US офицери са ликвидирани при удар по Одеса
- 15:05 Сиярто: ЕС се интересува единствено от Украйна, а не от проблемите на европейците
- 15:03 Промени в правилата за прием в детските градини и яслите в Пловдив
- 14:58 Президентът на Германия: Тръмп унищожава световния ред