Обама свиква Г-7

ЕС и Свят 19.03.2014 06:51

Президентът на САЩ Барак Обама кани лидерите на Г-7 на среща в Европа следващата седмица, на която да бъдат обсъдени допълнителни действия във връзка с кризата в Украйна, съобщава Белият дом.

Обама е поискал срещата да се проведе в кулоарите на Конференцията за ядрена сигурност в Холандия.

След налагането на санкциите за 11 руски и проруски украински политици Обама посочи, че списъкът на засегнатите ще се разширява. Вчера във Варшава вицепрезидентът Джо Байдън нарече действията на Русия в Крим “заграбване на територия”. Той е на посещение в Полша и Балтийските държави, за да ги увери, че САЩ ще отстояват сигурността на съюзниците си, граничещи с Русия. /24chasa.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355