Обама свиква Г-7
ЕС и Свят 19.03.2014 06:51
Президентът на САЩ Барак Обама кани лидерите на Г-7 на среща в Европа следващата седмица, на която да бъдат обсъдени допълнителни действия във връзка с кризата в Украйна, съобщава Белият дом.
Обама е поискал срещата да се проведе в кулоарите на Конференцията за ядрена сигурност в Холандия.
След налагането на санкциите за 11 руски и проруски украински политици Обама посочи, че списъкът на засегнатите ще се разширява. Вчера във Варшава вицепрезидентът Джо Байдън нарече действията на Русия в Крим “заграбване на територия”. Той е на посещение в Полша и Балтийските държави, за да ги увери, че САЩ ще отстояват сигурността на съюзниците си, граничещи с Русия. /24chasa.bg
Обама е поискал срещата да се проведе в кулоарите на Конференцията за ядрена сигурност в Холандия.
След налагането на санкциите за 11 руски и проруски украински политици Обама посочи, че списъкът на засегнатите ще се разширява. Вчера във Варшава вицепрезидентът Джо Байдън нарече действията на Русия в Крим “заграбване на територия”. Той е на посещение в Полша и Балтийските държави, за да ги увери, че САЩ ще отстояват сигурността на съюзниците си, граничещи с Русия. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция