ЕС и Свят 06.09.2021 19:24 Снимка: ДНЕС+
Нова Зеландия ще вдигне COVID ограниченията. В локдаун остава само Окланд
Нова Зеландия ще премахне от сряда въведените заради ковид ограничения във всички региони, освен в най-големия град Окланд. Това обяви на пресконференция министър-председателката Джасинда Ардърн, цитирана от Ройтерс, предаде БТА.
Училищата, офисите и предприятията ще работят, защото степента на тревога в регионите извън Окланд се променя от трета на втора, допълни Ардърн. Ще бъде разрешено и да се пътува между отделните провинции.
"Близо сме до това да елиминираме (болестта), но не можем да допуснем грешки", заяви тя. "С всеки изминал ден постигаме много добър напредък. Не искам да действаме твърде бързо и след това да видим активизиране" на коронавируса.
Миналата седмица в страната бе наложен локдаун, след като пристигнал от Австралия човек с коронавирусна инфекция предизвика огнище на зараза. Около 1,7 милиона души в Окланд и неговите околности, където е огнището, ще останат в пълен локдаун поне до 14 септември.
Новите случаи спаднаха от пика от 85 на 29 август до 20 случая днес. Това огнище е отговорно за 821 от общо около 3400 случая на коронавирус, които страната е регистрирала от началото на пандемията. Смъртните случаи от появата на вируса в Нова Зеландия са 27./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10803 |
GBP
|
1 | 2.22152 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00074 |
USD
|
1 | 1.6897 |
Последни новини
- 20:44 Хороскоп за четвъртък, 13 ноември 2025 г.
- 19:35 Русия обяви готовност да възобнови преговорите с Украйна в Истанбул, чака отговора на Киев
- 19:27 Кметът на Киев Виталий Кличко: Украйна с остър недостиг на войници, хиляди мъже бягат
- 19:20 Песков: Пауъл не е поискал да изслуша позицията на Русия, представена от Ушаков
- 19:14 „Булгаргаз“ предлага по-ниска цена на природния газ през декември
- 19:06 Тръмп: САЩ нямат талантливи хора, които да заемат работни места в страната
- 18:58 Захарова: Британците искаха да провалят преговорите за Украйна със статия във "Файненшъл таймс"
- 18:51 Всички на борда на турския военен самолет, който се разби в Грузия, са загинали