Немски журналист: Убийствата на хунтата трябва да бъдат осъдени! (ВИДЕО)
ЕС и Свят 03.08.2014 08:29
По немския телевизионен канал WDR бе представен аналитичен коментар на местния експерт Георг Рестле за това, което става в Украйна и кой е отговорен за факта, че се води война в центъра на Европа. „Повече от хиляда загинали, 3 500 ранени, 100 000 бежанци. Който възприема тези цифри от ООН насериозно, той трябва да престане да говори за конфликт или въстание в Украйна. Не – това е война!
Това е война в центъра на Европа. И това е една от най-грозните войни на този континент за последното десетилетие. Това, което тези дни преживяват хората в Донецк и Луганск, този нощен кошмар, за който повечето от нас знаят само от разказите на родителите и бабите и дядовците. Там няма вода и електричество, на практика няма хранителни продукти и хората живеят в постоянен страх, че ще бъдат всеки момент погребани под отломките на собствения си дом.
Да, тази война трябва да се прекрати и само с пожелания това няма да стане. Когато западните политици правилно искат от Владимир Путин да прекрати поддръжката на прорусийските въоръжени групи, по същия начин трябва да предявят претенции и към украинското правителство. Защото и ООН призна, че и украинските военни тероризират мирното население, пренасят войната чрез артилерийски огън в мирните домове, без да обръщат внимание за страданията на хората, а още по-малко на техния живот. Европа не може и няма право да търпи това.
Така че както и Москва носи част от отговорността за войната, така и Европа носи отговорност за жестоките убийства, извършвани от киевското правителство. Затова и трябва твърдо да се каже на властите в Киев, че тероризирането на мирното население трябва да бъде прекратено. Артилерийският обстрел на мирни домове трябва да бъде преустановен. Ако това не се случи, то убитите хора в Донецк и Луганск ще лежат и на нашата съвест,“ пише немският журналист./БЛИЦ
Това е война в центъра на Европа. И това е една от най-грозните войни на този континент за последното десетилетие. Това, което тези дни преживяват хората в Донецк и Луганск, този нощен кошмар, за който повечето от нас знаят само от разказите на родителите и бабите и дядовците. Там няма вода и електричество, на практика няма хранителни продукти и хората живеят в постоянен страх, че ще бъдат всеки момент погребани под отломките на собствения си дом.
Да, тази война трябва да се прекрати и само с пожелания това няма да стане. Когато западните политици правилно искат от Владимир Путин да прекрати поддръжката на прорусийските въоръжени групи, по същия начин трябва да предявят претенции и към украинското правителство. Защото и ООН призна, че и украинските военни тероризират мирното население, пренасят войната чрез артилерийски огън в мирните домове, без да обръщат внимание за страданията на хората, а още по-малко на техния живот. Европа не може и няма право да търпи това.
Така че както и Москва носи част от отговорността за войната, така и Европа носи отговорност за жестоките убийства, извършвани от киевското правителство. Затова и трябва твърдо да се каже на властите в Киев, че тероризирането на мирното население трябва да бъде прекратено. Артилерийският обстрел на мирни домове трябва да бъде преустановен. Ако това не се случи, то убитите хора в Донецк и Луганск ще лежат и на нашата съвест,“ пише немският журналист./БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.