ЕС и Свят 25.07.2021 18:34 Снимка: ДНЕС+
Мексико "погребва" необикновена археологическа находка заради COVID-19
Разходите за справяне с коронавирусната пандемия принуждават мексикански археолози да "погребат" отново необичайна археологическа находка, която съчетава колониални и доиспански характеристики, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Националният институт по антропология и история оповести през 2019 г., че в покрайнините на град Мексико е открит тунел, който е бил използван в борбата с наводненията. Съоръжението е построено от испанците, но във вътрешността му са издялани ацтекски символи.
Планът на археолозите е да направят изложба, във фокуса на която да бъде необикновеният тунел, датиращ от началото на 17-и век.
От института обаче сега съобщават, че учените ще покрият отново находката с пръст, в очакване някой ден да се намерят достатъчно средства за организирането на изложбата. Причината е, че на този етап заради коронавирусната пандемия няма пари за археологическия обект. "Глобалната здравна криза принуди страната да отпусне приоритетно средства за здравеопазване", отбелязват археолозите./БТА
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци