ЕС и Свят 01.03.2022 13:58 Снимка: ДНЕС+
Mastercard блокира финансови институции заради санкциите срещу Русия
Mastercard заяви късно вчера, че е блокирала множество финансови институции от платежната си мрежа в резултат на санкциите, наложени на Русия заради нахлуването на Москва в Украйна, съобщават Ройтерс и ВВС.
Mastercard ще продължи да работи с финансовите регулаторни органи през следващите дни, се казва още в изявление на компанията. Тя също така обеща да допринесе с 2 милиона долара за хуманитарна помощ за бедстващите украинци.
Друга водеща компания за картови разплащания - Visa, също посочва, че предприема действия, за да се гарантира спазването на санкциите и също така ще спазва всички допълнителни санкции, които могат да бъдат приложени.
Новината идва, след като Украйна призова Mastercard и Visa да блокират транзакции на руски банки, за да окаже допълнителен натиск върху руския режим за действията му в Украйна.
САЩ и техните съюзници на 26 февруари заявиха, че ще предприемат действия срещу централната банка на Русия и ще забранят на някои от банките на страната достъп до международната система за плащания SWIFT, което вече започна да де осъществява./money.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:31 Защо не трябва да поставяте преносими зарядни устройсгва в чекирания багаж за полет
- 15:23 Млад мъж загина при изпреварване на пътя край Търговище
- 15:15 Седем военнослужещи загинаха при американски удари срещу иранска военна база в град Бампур
- 15:07 Завърши международната ветроходна регата "Варна 2026"
- 14:59 Домашен арест за сина на норвежката принцеса Мете-Марит, осъден за изнасилване
- 14:52 НЗОК поема ортопедични корсети от 1 януари
- 14:47 Ким Кардашиян и Люис Хамилтън са влюбени и щастливи
- 14:45 Трима души са задържани при акция на ГДБОП за източване на средства в Якоруда