Македония влиза в НАТО след разрешаване на спора за името ?

ЕС и Свят 19.09.2013 23:58

Приемането на Македония в НАТО ще бъде възможно след разрешаването на спора с Гърция за наименованието на бившата югославска република. Това заяви помощник-генералният секретар на НАТО Колинда Грабар-Китарович след разговори с министъра на отбраната на страната Талат Джафери.

"Вратите на НАТО остават отворени за Македония, каза Грабар-Китарович. Покана за присъединяване на страната в блока ще бъде направена, когато бъде намерено взаимно приемливо решение относно конституционността на името", посочи тя.

Помощник-тгенералният секратер на НАТО също така подчерта, че "това е политически и двустранен процес", предаде БГНЕС. Тя призова и двете страни да продължат "конструктивния диалог и сътрудничество с цел да се разреши проблема". /btvnews.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355