
ЕС и Свят 22.04.2025 10:59 Снимка: ДНЕС+
Китайските власти арестуваха високопоставен служител, отговарящ за борбата с корупцията
Китайските власти арестуваха високопоставен служител, отговарящ за борбата с корупцията, по подозрение във вземане на подкуп, предаде Синхуа.
Ли Ган е оглавявал екип за дисциплинарен контрол и надзор към организационния отдел на ЦК на Китайската комунистическа партия. Този отдел изпълнява функциите и на звено за човешки ресурси и разпределя задълженията на партийните членове.
През миналата година в Китай имаше проверки по подозрение в корупция срещу заместник-управител на Централната банка, високопоставен военен и бивш председател на най-голямата петролна и газова компания в страната, допълва Ройтерс. Президентът Си Дзинпин определи корупцията най-голямата заплаха за Китайската комунистическа партия, предава БТА.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 19:33 Дмитрий Тренин: Войната със Запада няма да приключи с Украйна
- 19:22 Психеделията "Апокалипсис сега": Сагата на най-дивото снимане в историята на киното
- 19:12 Руските сили почти напълно контролират Часов Яр
- 19:07 Левон Хампарцумян: Еврото дава по-добри възможности да бъдем успешни, ако искаме
- 19:01 Москва и Пхенян се врекоха в непобедимо братство, Лавров изтъкна ролята на корейските бойци в Курск
- 18:55 Фицо: Когато войната приключи, западните страни ще си счупят краката, да се върнат на руския пазар
- 18:51 "Лъвиците" пречупиха Южна Корея в 5-сетова драма и запазиха мястото си в Лига на нациите
- 18:45 Зоопаркът във Варна: Не ни носете гларуси, чайки и гълъби за спасяване, не можем да помогнем