Израел потвърди, че ударил обект на сирийска земя

ЕС и Свят 12.11.2012 16:12

Израелски части изстреляха противотанкови снаряди срещу сирийска земя в отговор на нападението, ударило позиции на армията в Голанските възвишения. По този начин те нанесоха удари с преки попадения срещу източника на стрелбата, съобщи израелската армия.

"Преди мигове минометни снаряди удариха открит район в близост до пост в централната част на Голански възвишения, но не нанесоха никакви щети и не взеха жертви".

"В отговор войници изстреляха противотанкови снаряди към източника на огъня, с което нанесоха удари с преки попадения", обяви израелската армия.

Тя също предупреди, че Израел ще отвръща със сила на всяка следваща атака от Сирия към окупираните територии. "Огънят от Сирия към Израел няма да бъде толериран и на него ще бъде даван суров отговор", гласи още комюникето на армията. /АФП - БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355