ЕС и Свят 09.05.2021 14:18 Снимка: ДНЕС+
Испания отмени извънредната ситуация заради COVID-19
Испания отмени режима на извънредна епидемична ситуация, въведен преди повече от половин година, за да се ограничи разпространението на коронавируса, съобщи Дойче веле.
Извънредният режим включваше забрана за пътувания между регионите без съществена причина.
Властите все пак напомниха, че пандемията не е приключила и призоваха гражданите да бъдат предпазливи.
С излизането от извънредната ситуация регионите имат право да вземат локални решения за разхлабване на мерките или за налагане на по-строги правила.
Повечето региони обявиха, че няма да налагат забрана за преминаване и няма да удължат режима с вечерния час, но на някои места ще продължат да действат по-строги мерки. На Балеарските и на Канарските острови, в Навара, Страната на Баските и Валенсия остава ограничението за движение през нощните часове./Дойче веле
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха
- 18:21 Финансистът на КНСБ: Живеем в дигитално време, но щастието все още е напълно аналогово
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?