ЕС и Свят 19.07.2021 08:43 Снимка: ДНЕС+
Илхам Алиев предлага на Армения мирни преговори
Президентът на Азербайджан Илхам Алиев обяви окончателното уреждане на конфликта в Нагорни Карабах и призова арменското ръководство към мирни преговори.
Това предаде АзерTAC.
"Конфликтът приключи, сега е моментът да помислим за мир", каза Алиев по време на среща с председателя на Европейския съвет Шарл Мишел.
Четиридесетдневният конфликт в Нагорни Карабах приключи през ноември миналата 2020 година с подписването на тристранно споразумение между Азербайджан, Русия и Армения.
В резултат на войната Азербайджан запазва териториите, над които е установил контрол по време на военните действия, включително град Шуша.
Също така в региона беше разположен контингент от руски миротворци, чийто брой е 10 хиляди души.
По-рано Алиев неведнъж е казвал, че конфликтът в Нагорни Карабах е приключил. Според него воюващите страни трябва да започнат мирни преговори и да възстановят икономическите връзки./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09583 |
GBP
|
1 | 2.22633 |
RON
|
10 | 3.84091 |
TRY
|
100 | 3.90535 |
USD
|
1 | 1.66851 |
Последни новини
- 16:54 Ройтерс: Русия осъди британец на 13 години затвор в лагер - сражавал се в украинската армия
- 16:47 Европейските икономики, които ще растат най-бързо в следващите две години
- 16:41 Санкциите по "Магнитски" няма да се прилагат в България
- 16:38 Почина известният американски военен кореспондент и носител на "Пулицър" Питър Арнет
- 16:30 СРП обвини и задържа мъж за повреждане и унищожаване на 215 надгробни плочи
- 16:23 Украински блогър с милиони фенове се похвали с руски паспорт и нов апартамент в Москва
- 16:16 Съдебни документи: Дъщерята на Лиса Мари Пресли дарила яйцеклетки на Джон Траволта за сина му
- 16:11 Белгийският премиер: Липсата на споразумение за финансирането на Украйна е катастрофа за Европа