ЕС и Свят 08.05.2021 19:48 Снимка: ДНЕС+
Хърватският здравен министър ваксинира лично граждани срещу COVID
Министърът на здравеопазването на Хърватия Вили Берош днес ваксинира граждани в панаирния комплекс в Загреб, пише македонското електронно издание “Фактор“. Той е там от осем часа сутринта и участва активно във ваксинирането на гражданите с ваксината на AstraZeneka.
В този ваксинационен център се планира да се имунизират около 2300 души с първата доза ваксина. Вчера в Хърватия са приложени 53 059 дози ваксина, което надхвърля рекорда за броя на ваксинираните от 29 април, когато 46 887 граждани са получили ваксини.
От началото на ваксинацията в Хърватия са администрирани около 1 078 000 дози, т.е. 25 процента от възрастното население е ваксинирано, пише "Фокус"./24 часа
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха
- 18:21 Финансистът на КНСБ: Живеем в дигитално време, но щастието все още е напълно аналогово
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?