ЕС и Свят 06.09.2022 19:04 Снимка: ДНЕС+
Германският регулатор разреши производителите на захар да се сдружат при недостиг на газ
Четирите компании производители на захар в Германия получиха разрешение да се сдружават и групират, за да продължат производството, ако се стигне до недостиг на газ, съобщи федералната служба за борба с картелите, цитирана от Ройтерси БТА.
Планът включва "Нордцукер" (Nordzucker), Зюдцукер" (Sudzucker), "Пфайфер унд Ланген" (Pfeifer & Langen) и "Козун бийт" (Cosun Beet), както и Германската асоциация за захарни технологии (VDZ).
"Преценихме, че това е възможно при условие, че става дума еднократно сътрудничество за ограничен период от време и само при условие, че има недостиг на газ", посочи в изявление шефът на антикартелната служба Андреас Мунд.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:44 Европа не може да се защити без САЩ, предупреди високопоставен депутат от Германия
- 10:35 АПИ предупреждава, че в сряда, на 28 януари, са възможни затруднения при купуването на винетки
- 10:25 Натовски генерали от Европа искат извинение от Тръмп за негови думи по "Фокс нюз"
- 10:14 Борисов: България не може да си позволи да губи време в свят на ускорена цифрова трансформация
- 10:04 "Укренерго": Енергийната ситуация се влоши "значително", милиони са без ток и парно
- 09:54 Орбан: Унгария няма да гласува за членството на Украйна в ЕС през следващите 100 години
- 09:45 Кристалина Георгиева: „Цунами“ от изкуствен интелект удря пазара на труда
- 09:36 Борислав Цеков: Илияна Йотова трябваше да положи клетва като президент