ЕС и Свят 21.04.2023 14:21 Снимка: ДНЕС+
Германският министър на отбраната: Не е моментът Украйна да влезе в НАТО
Министърът на отбраната на Германия Борис Писториус заяви, че въпросът за приемането на Украйна в НАТО не може да се обсъжда, докато в страната има конфликт, предаде германското издание Цет Де Еф.
"Вратата (към НАТО) е открехната, но сега не е моментът за взимане на такова решение", заяви Писториус.
Той каза в предаване по германската телевизия, че първо трябва да се реши конфликтът с Русия, а приемането във военния съюз да бъде внимателно преценено "в новото време". По думите му това не е въпрос, който трябва да бъде решен "от чувство за солидарност", а с "хладен ум и горещо сърце".
При срещата му днес във военната база "Рамщайн" на дневен ред не е било нито влизането на Украйна в НАТО, нито това в Европейския съюз. Генералният секретар на НАТО Йeнс Столтенберг заяви вчера, че приемането на Украйна в алианса ще бъде ключова тема при срещата на върха на НАТО във Вилнюс през юли, предаде БТА.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:53 ЕС планира "военен Шенген" за по-бързо придвижване на войски и техника
- 13:46 Еколози: Данните на Грийнпийс за ТЕЦ „Бобов дол“ доказват, че няма замърсяване над нормите
- 13:38 Осигуриха 450 млн. евро за модернизацията на летището в София с 22-годишен падеж
- 13:30 Разрешили засаждане на магнолиите 39 дни преди заповедта за отсичане на липите
- 13:23 Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
- 13:15 Според Евростат сме първи по коефициент на плодовитост в ЕС
- 13:08 СДВР подхвана имотните измамници, има задържани
- 13:00 Премиерът на Латвия Евика Силиня подаде оставка