ФБР погва US компании за Украйна

ЕС и Свят 20.08.2016 08:10

Федералното бюро за разследване (ФБР) и Министерството на правосъдието на САЩ разследват възможна връзка на американските компании с корупционни схеми на "Партията на регионите" на бившия украински президент Виктор Янукович, съобщава Си Ен Ен.

По-специално, се уточнява връзката на партията на Янукович с компанията на Пол Манафорт, който вече е подал оставка като ръководител на кампанията за президентските избори на кандидата от Републиканската партия Доналд Тръмп.

Разследването също проучва работата на други фирми от САЩ, свързани с бившото украинското правителство. Вниманието на ФБР и министерството на правосъдието привлича компанията Подеста Group, която се занимава с лобистката дейност и контакти с обществеността, и се оглавява от Тони Подеста, брат на председателя на кампанията Хилъри Клинтън, Джон Подеста.

Преди това, в. „Ню Йорк таймс” писа, че Пол Манафорт може тайно да е получил $ 12,7 млн. от Украйна за периода 2007-2012.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355